Y Kare PR
 

PR nedir? – PR ajansı ne iş yapar?

PR; markanızın, kurumunuzun veya şahsınızın kamuoyu nezdinde itibarını yükseltmek adına her adımı planlanarak yürütülen bir faaliyetler bütünüdür. PR ajansı ise söylediklerinizi, yaptıklarınızı ve bunların neticesinde kamuoyunun sizin hakkınızda ne söylediğiyle birebir ilgilenen geniş kapsamlı bir alanda iletişim çalışmalarını yürütür. Halkla İlişkiler; kamuoyu önünde güven kazanmanız, hedef kitlenizle aranızdaki bağı güçlendirmeniz için yapılan bir çalışmadır. PR ajanslarında görev alan uzmanların, çalışmalarını yürütürken kullandığı alışıla gelmiş bir takım teknikler vardır. Y Kare PR ve İletişim Danışmanlığı olarak bizim amacımız; kalıplaşmış bu tekniklerin dışına çıkarak, çağımızın hızına ayak uydurabilecek teknikleri yaratmaktır.

 

PR neden gereklidir?

İletişim olanaklarının büyük bir hızla artması, herhangi bir bilgiye erişimde fırsat eşitliğinin yaratılmış olması, medya kanallarına ve medya araçlarına erişilebilirliğin kolaylaşması, medyayı, müşterilerin dikkate almaları gereken önemli bir paydaş konumuna getirmiştir. Medya sayesinde kısa sürede kişinin veya bir ürünün tüm toplum tarafından bilinirliği ve prestijini artırabilmek, sadece iyi bir İletişim Yönetimi ve Stratejik Planlamayla olur. “Medya İlişkileri Yönetimi, Kurumsal İletişim, Pazarlama İletişimi, Etkinlik Yönetimi, Sosyal Medya Danışmanlığı, Dijital PR” bu planlama hizmetlerinden bazılarıdır.

 

Y Kare PR ve İletişim Danışmanlığı nasıl bir yol izler?

Y Kare PR, “Y Jenerasyonu” PR ajansıdır. Ajansımız; Y Jenerasyonunun iş dünyasını değiştirişine şahit değil müdahil olmayı hedefleyen kurum ve kuruluşlara hizmet vermeyi amaçlamaktadır. PR ajansımızın amacı sadece medya ilişkilerinizi yürütmek değil, sosyal medyayı en etkili şekilde kullanmanızı sağlamak, viral çalışmalarınıza yön vermek, sponsorluk ilişkileriniz kuvvetlendirmek ve tüm bu faaliyetleri uzun vadeli olarak yürüterek markanızın rakipleri arasından sivrilmesini sağlamaktır. Başarılı bir PR faaliyeti yürütmek adına; çoğunluğu basın mensupları ve alanlarında deneyimli isimlerden oluşan kadromuzla, markanız için en verimli stratejiyi oluşturarak, tüzel kişiliğinize uygun bir planlama çizmekteyiz. Y Kare PR ve İletişim Danışmanlığının amacı markanızın kamuoyu ve basın nezdinde en doğru şekilde algılanmasını sağlamaktır. En doğru algıyı yaratarak en doğru hedef kitleye ulaşmayı amaçlayan ajansımız “Hizmetlerimiz” butonunda inceleyebileceğiniz konu başlıklarında sizlere hizmet